Home » Cautam coolhunteri si critici de film contributori!

Cautam coolhunteri si critici de film contributori!

raluk-coolhunting-coolhunters

Stii ce actor celebru nu isi arata fata in Kingdom of Heaven? Sau imi poti spune 3 actori de mare succes care dupa ani intregi de cariera nu au obtinut un premiu Oscar? Sau ai idee care este actrita laureata a premiului Oscar care este renumita pentru faptul ca a avut cele mai multe scene nud in filme?

Sau esti mai degraba cel pe care il suna prietenii atunci cand vor sa gaseasca un local unde sa vada meciul? Si tot tu esti cel pe care il intreaba unde pot gasi cea mai buna limonada din Bucuresti? Te pomenesti ca imi poti si spune fara sa stai pe ganduri cele mai racoroase terase din Bucuresti si cel mai potrivit restaurant pentru o cina romantica cu iubita?

Indiferent la care dintre seturile de intrebari de mai sus ai raspuns cu “da” tu esti cel pe care il cautam in echipa de coolhunteri si critici de film KoolHunt.ro! Sa facem deci cunostinta!

Fa cunostinta cu KoolHunt!

Echipa KoolHunt.ro isi propune sa fie coolhunterul tau personal in Bucuresti. Suntem mondeni, ne plac filmele, ne plac  localurile stilate si mancarea buna acompaniata de un vin pe masura. Uneori facem sport alaturi de prieteni in Bucuresti, iar alteori este antrenata in activitatile culturale ale capitalei.

Raluk merge zi de zi pe strazile capitalei, testeaza filme, restaurante, cafenele, evenimente, afla barfe, discuta cu oameni, schimba pareri si bea frappe-uri si beri prelungite numai pentru a afla ce este nou si ce merita testat in Bucuresti.

Dar mai presus decat orice echipei KoolHunt ii place sa isi ajute prietenii, recomandandu-le ce merita incercat in timpul liber in capitala asa incat acestia, mai ocupati fiind, sa isi petreaca timpul cat mai placut cu putinta. Si cum are si talent la scris, Raluk scrie pentru prietenii ei (printre care te afli si tu daca citesti acest articol) review-uri ale localurilor de top din Bucuresti, review-uri ale ultimelor filme aparute atat la cinema, cat si pe DVD/blu-ray, topuri ale filmelor potrivite sau nepotrivite pentru ocazii, topuri ale restaurantelor, barurilor, cluburilor, cafenelelor si ceainariilor din Bucuresti, review-uri si stiri despre evenimente si spectacole care au loc in capitala si, nu in ultimul rand, stiri despre filmele si actorii tai preferati.

Ai stofa de critic de cinema?

Daca ai vazut mai bine de 100 de filme anul trecut si imi poti spune fara sa stai pe ganduri cine a jucat rolul principal in toate cele 3 filme The Godfather, atunci esti cu siguranta criticul de cinema ucenic pe care Raluk doreste sa il cunoasca.

Daca ai talent la scris, iti plac filmele, esti mereu la curent cu noutatile cinematografice, iti place sa critici “putin mai intepator” filmele aflate acum pe marele ecran sau aparute pe DVD si vrei sa faci parte din entuziasta echipa KoolHunt.ro atunci tu esti cu siguranta cel pe care il cautam.

Trimite-un un mail la adresa contact@KoolHunt.ro si spune-ne de ce ai vrea sa fii contributor KoolHunt.ro pe film si despre ce ti-ar placea sa scrii.

Ai stofa de coolhunter?

Daca stii pe de rost terasele din centrul vechi al Bucuresti, imi poti spune fara sa clipesti 3 restaurante indiene bune din Bucuresti si ai pareri pertinente in ceea ce priveste calitatea servirii intr-un restaurant, abia asteptam sa te cunoastem.

Daca iti place sa testezi localuri, sa afli mai multe despre ele si despre parerile clientilor lor despre ele, iar ulterior te bucura ideea de a scrie un review pentru a recomanda sau din contra a sfatui cititorii sa ocoleasca respectivul local, atunci suntem siguri ca tu esti coolhunterul ce va face curand parte din echipa KoolHunt.ro.

Trimite-ne un mail la adresa contact@KoolHunt.ro si spune-ne de ce ai vrea sa fii contributor KoolHunt.ro pe coolhunting si despre ce ti-ar placea sa scrii.

Despre ce fel de job este vorba?

KoolHunt.ro nu plateste momentan pentru articolele scrise de contributorii sai. Asta nu inseamna insa ca beneficiile pe care le vei primi ca membru al echipei noastre nu vor fi tocmai cele care te te vor bucura in mod deosebit.

KoolHunt.ro isi recompenseaza contributorii pe masura pasiunilor lor, oferindu-le bilete la film, vouchere, carti, DVD-uri, invitatii la evenimente, lansari, invitatii la restaurant si multe altele.

Asta, bineinteles pe langa beneficiul de a face parte dintr-o echipa creativa de succes, cu renume in materie de jurnalism si coolhunting, cu un numar impresionant si constant de cititori si cu entuziasm si planuri marete de viitor.

14 comentarii »

 • Cristi Suciu said:

  HeY you :) ,Nu am mai intrat de mult pe Raluk . Vreau sa-ti scriu. Filme ,carti ,restaurante ,recipes (Vreau de 1000 de ani sa ma apuc de un cook-blog ,dar mi-a fost lene ,si fac niste mancaruri EXCEPTIONALE :P).
  Esti bine? Te pup

 • Oana said:

  Salut, ma intereseaza foarte mult sa scriu despre filme!!! Tocmai ce am publicat un post la concursul pentru invitatiile la Multiplex, nu cred ca reiese neaparat de acolo ca imi place sa scriu despre filme, dar sunt de acord sa imi testati cunostintele din domeniu! Toate bune!

 • Alexa said:

  Buna , citesc de cateva zile blogul unei fete foarte talente la scris. M-as bucura sa citesc si cronici de film scrise de ea:)
  http://ionouka.blogspot.com/

 • Dorin said:

  Buna, am dat de curând peste blogul asta, mi-a placut mai ales ca ?i eu am o slabiciune pentru filme si cinematofgrafie. Nu sunt genul care sa poata spune câte operatii are John Travolta sau Angelina Jolie, dar am vazut si vad filme în mod intensiv, scriu despre asta câteodata si pe blogul meu. As vrea s? pot scrie parerea mea pentru Raluk daca si echipa aceasta considera oportun sau folositor acest lucru. Daca nu e sa fie, asta e, de azi oricum va am în reader! Succes!

 • Raluca Georgescu (author) said:

  @Dorin: Genul acesta de comentarii imi fac mereu ziua mai frumoasa. You got mail!

 • Dana said:

  Salut, uite intamplator am dat de acest site si mi se pare foarte tare aceasta propunere. Mi-a placut cum a inceput acest post. pai sa fie o actrita care dupa “n”-pe mii de “încercari” a luat si Oscarul sa fie pe lista musat Kate Winslet. Iar fata nevazuta din Kingdom of Heaven este Edward Norton, unul dintre preferatii mie si chiar din preferatii “castingului din Kingdom of Heaven. Ma refer la Eva Green care a spus de mai multe ori ca il admira. Ha … e una dintre pasiunile mele asta de a fi cinefil. Si da cred ca am sa scriu la adresa de mail de mai sus m-as bucura tare mult sa particip si eu la asta.

 • Raluca Georgescu (author) said:

  @Dana: Multumim mult pentru comentariu si pentru aprecieri. Intr-adevar, dupa cum deja stii, acestea erau raspunsurile :-)) Si eu ii admir foarte mult pe Kate Winslet si Edward Norton, imi pare foarte rau ca in ultima vreme pe Norton l-am vazut prea rar si parca, in opinia mea, a mai pierdut putin din forta… Ne-am bucura foarte mult sa ne scrii si speram sa colaboram pe viitor!

 • Dana said:

  Raluca cu cea mai mare placere. Kate Winslet si Meryl Streep sunt preferatele mele in ale actoriei de peste ocean, chiar daca Kate este englezoaica. Kate m-a f?cut paf ca s? zic asa în “Eternal …”. Mi se pare cel mai tare rol al ei. Totusi rolul din The reader a fost jucat atat de bine ca m-a facut sa citesc cartea. La fel s-a întâmplat si cu “Revolutionary Road”. Deci am cautat cele doua carti si le-am citit pe nerasuflate. Stiu cartea e una si filmul alta … Parea mea sunt doua chestii diferite.
  Dar am descoperit-o de curand pe Sophie Marceau … sunt realmente suprinsa cat de bine a jucat in “L’homme de cheve”. De altfel, flmului asta i-am si dat punctajul meu pe http://www.imbd.com (asadar iti recomand sa vezi aceast? creaaie realizata dupa cartea cu acelasi nume scrisa de Eric Holder. Chiar citeam undeva ca i-a fost foarte greu sa intre in pielea personalul “Muriel”, femeia care e paralizata de la gat in jos. Si mai spunea ea tot in acel interviu ca Christopher Lambert (actualul ei iubit) i-a aratat ca stie mai mult decat poate banuia ea. Ei mai lucrasera împreun?, l-a cooptat in filmul “La disparue de Deauville” (al doilea pe care l-a regizat). Nu a jucat rau de loc in ultimul ei film “L’âge de raison” (chiar dac? e despre intoarcerea la copilarie. S-au mai facut filme, doar ca Marceau a avut sclipirea ei … de europeanca :D). Doar ca spunea ea la Canal plus france ca scenariu i s-a parut genial si si-a înc?lcat promisiunea facuta celor doi copii sa faca o pauz? de filme (asta dup? 30 de ani de cand a jucat prima dat? în “La boum”). Stii ce e tare ca muzica din filmul La Boum este a românului nostru plecat in Franta, Vladimir Cosma. Haaa … cam plictisitor … sau cam lung … :). Doar ca imi place foarte mult aceasta magie a imaginii, a scenariului, a luminii si a incadraturilor. Si sincer prefer stilul european de filmare cu cadre lungi si alternare cu gros-plan-uri sau plan detaliu.
  Asadar mersic de apreciere . Daca e cazul am sa trimit un mail pe dresa de mai sus. Pana una alta ma bucur ca am gasit acest site, si acum sincer spun. ;)

 • Ovidiu said:

  Iti citesc review-rile si pot spune ca sunt foarte bune. Poate ajungem pe viitor sa colaboram si, asa ca un interviu online, poti sa vezi ultimul review facut la pelicula Conviction (2010): http://newsmoviez.blogspot.com/2011/04/conviction-conviction-2010.html

 • Raluca Georgescu (author) said:

  @Ovidiu: Multumim Ovidiu pentru aprecieri si speram sa ramai in continuare alaturi de noi :-) Ar fi foarte dragut sa colaboram, am citit review-ul tau. Scrie-ne pe adresa contact@KoolHunt.ro si pastram legatura. Multumim inca o data pentru comentariu si speram sa revii cat de des pe KoolHunt.ro!

 • vera said:

  PENTRU CINEFILI PASIONATI VAND REVISTA CINEMA ANII 1962-1974
  TEL.0726469284

 • cami said:

  Buna Raluk,

  M-ar interesa o colaborare cu colectivul tau de redactori pe domeniul cronici de concerte(chiar si muzica clasica).
  Multumesc de a ma contacta pentru a stabili termenii de lucru cu echipa cat si evenimentele care te intereseaza a fii recenzate.
  Telefonul meu este:0727726705

  O zi placuta,

  Camelia Dumitrescu

 • Panoramic Tur said:

  Stimati domni,
  Avem deosebita placere sa va anuntam ca in perioada 1-15 Februarie a.c., firma noastra are reducere de 30 %, pentru efectuarea de Tururi Virtuale 360 x 180 de grade. Aceste tururi virtuale sunt de un real ajutor pentru activitatea dvs., ele putand fi inserate in site-ul firmei; suplimentar, vi-l putem postam si pe Facebook, fara nici un fel de alte costuri

  Pentru amanunte, puteti vizita: http://www.panoramic-tur.com

  Cu stima,
  Radu Mihai
  Manager Projects
  http://www.panoramic-tur.com

 • Bojin Teodor said:

  Buna ziua!
  Numele meu este Bojin Teodor. Am descoperit de curand site-ul vostru si mi-a placut foarte mult ideea de a deveni “critic de film”. De ceva timp mi-am cultivat ca hobby pricipal vizionarea filmelor. Nu am un gen de film preferat, agreez in mare parte orice fel de film. Totusi pot sa remarc cu tristete dupa cateva sute de filme vazute ca nu se mai fac filme la fel de bune ca cele vechi… Prcatic unele pelicule sunt ca vinul, devin din ce in ce mai bune cu trecerea timpului.
  Mai mult de placere, dar si pentru a exersa, de ceva timp am inceput sa fac review-uri pe un site numit cinemagia, desigur acesta nu este un lucru definitoriu, dar cred ca este un mic plus si mi-as dori ca pe viitor sa sa colaboram.
  Daca v-a interesat catusi de putin ceea ce am scris, astept un raspuns.
  Multumesc!