Home » KoolHunt.ro cauta 3 critici de film colaboratori si 1 food critic!

KoolHunt.ro cauta 3 critici de film colaboratori si 1 food critic!

Vrei sa scrii? Ce coincidenta…

KoolHunt.ro cauta colaboratori pasionati de unul din domeniile de mai jos si dornici sa elucideze misterul pentru cititori: daca iti place animatia cu tot curcubeul ei de arta bine marketata, daca te delectezi cu tot felul de ciudatenii culinare, daca te-ai indragostit de Iubirea din filme sau razi cu pofta la comedii cand altii ridica o spranceana confuza, citeste in continuare…

KoolHunt.ro este in cautare de:


Te anima desenele? Cautam critic de desene animate plin de pasiune si umor!

Desene animate, in format de lung-metraj, pe ecran mare cat casa – ce poate fi mai fun?! Dar poate ca e mai mult la mijloc decat divertismentul maselor? Poate ca animatia de azi deriva din, dar nu ramane la nivel de, Cartoon Network. Poate arata mai mult a magie, chit ca magicianul lucreaza cu figurine din clei, in acuarele sau in CGI. Tu ce crezi?

Gusti animatiile si tot ce-are mai nou domeniul? De la Disney la Pixar, de la comedii cu animalute in bucluc la Frumoasa si Bestia, de la Nightmare Before Christmas la The Polar Express, de la Hollywood la manga si anime-uri – stii ca industria desenelor animate este mai bogata decat ar banui diletantii. Si nu o data ai fost vazut in cineplex salivand dupa un Pixar, dar ai cedat indemnurilor sa “Grow up!” si ai intrat alaturi.

Noi te invitam sa NU cedezi! Scrie-ne si iti dam ocazia sa-i pui la punct pe “limitatii” care nu considera desenele decat o ruda saraca a celorlalte genuri de pe ecran. Arata-le ca nu degeaba acest hibrid de arte si-a gasit suporteri printre membrii Academiei, si – de ce nu? – convinge-i ca Toy Story 3 ar fi meritat Oscarul!

Aplica pe adresa contact [at] raluk [dot] ro

Atentie! KoolHunt.ro nu plateste momentan pentru articolele scrise de contributorii sai. Asta nu inseamna insa ca beneficiile pe care le vei primi ca membru al echipei noastre nu vor fi tocmai cele care te te vor bucura in mod deosebit. KoolHunt.ro isi recompenseaza contributorii pe masura pasiunilor lor, oferindu-le bilete la film, vouchere, carti, DVD-uri, invitatii la evenimente, lansari, invitatii la restaurant si multe altele.  Si asta, bineinteles pe langa beneficiul de a face parte dintr-o echipa creativa de succes, cu renume in materie de jurnalism si coolhunting, cu un numar impresionant si constant de cititori si cu entuziasm si planuri marete de viitor.


Esti un Casanova al filmelor de dragoste? Contribuie pentru rubrica de filme romantice

Faci ochii cat cepele, si-ti mai curge si-o lacrima, la Casablanca – dar nu strambi din nas nici la The Notebook, caci iubesti esenta Iubirii in sticlute clasice si de ultima generatie deopotriva! Esti un romantic incurabil si-ti porti eticheta la vedere, cu mandria aceluia care stie un secret. De ce sa nu-l impartasesti?

Pentru ca si a fi spectator de romance-uri cu acte-n regula necesita talent. Nu toata lumea poate face diferenta dintre un “date movie” si un “love movie”, si nici cea dintre un film de Hallmark si un blockbuster nu e tocmai evidenta, cand amandoua tintesc la inimioara – decat poate pentru inimioara antrenata, care a papat portii duble de Gone with the Wind, Titanic si Love Story pana a crescut mare critic de film iubaret, mare.

Romance-ul, sau filmul de dragoste, nu e o savoare gustata de multi – multe, asta da, insa tu sa iti propui sa-i convertesti si pe ei, ca incercarea moarte n-are! Fa pasul, mic pentru tine si mare pentru omenire, de la diabet amorezat la inoculare pe scara larga. Contacteaza-ne si scrie-ne bilete de amor… despre filme de dragoste.

Aplica pe adresa contact [at] raluk [dot] ro

Atentie! KoolHunt.ro nu plateste momentan pentru articolele scrise de contributorii sai. Asta nu inseamna insa ca beneficiile pe care le vei primi ca membru al echipei noastre nu vor fi tocmai cele care te te vor bucura in mod deosebit. KoolHunt.ro isi recompenseaza contributorii pe masura pasiunilor lor, oferindu-le bilete la film, vouchere, carti, DVD-uri, invitatii la evenimente, lansari, invitatii la restaurant si multe altele.  Si asta, bineinteles pe langa beneficiul de a face parte dintr-o echipa creativa de succes, cu renume in materie de jurnalism si coolhunting, cu un numar impresionant si constant de cititori si cu entuziasm si planuri marete de viitor.


Radem, radem, dar ne mai si hlizim? Cautam contributor comedii hazos.

Rasul vine instictiv. Dar sunt unii scenaristi si regizori care se caznesc sa ne gadile instinctul. Dintre comediile lor multe, doar cateva chiar reusesc. Dar tu probabil stii asta deja, pentru ca tragi la ele cu un simt al umorului bine calibrat. Rotitele mecanismului de comedie hollywood-iana, le cunosti pe dinafara; dar si la britanici mai razi in barba. Pana la urma, rasul e o amprenta personala, comedia e un produs al culturii din care se trage, dar connoisseur-ul poate sa rada pe limba lui la o comedie pe limba altuia.

Probabil cel mai greu de explicat este succesul – sau esecul – unei comedii, dar exact asta asteapta potentialii ei spectatori de la tine. Sa prinzi din zbor one-linere sau la ce gluma se refera un call-back, sa fii la curent cu toate sub-genurile comice si sa iti incoronezi preferatii, argumentat. Pe de alta parte, cum iti argumentezi bufnitul in ras? Iata unde intervine sclipirea criticului de comedie.

Poate ca esti fan al clasicelor comedii screwball si stii pe de rost script-ul de la It Happened One Night; poate ca iti place slapstick-ul sau comedia neagra si nu te dai in laturi nici de la aprecierea comicului din Borat. In orice caz, daca vrei sa deschizi, sa cizelezi sau sa critici apetitul romanilor pentru comedii, esti invitat s-o faci alaturi de noi!

Aplica pe adresa contact [at] raluk [dot] ro

Atentie! KoolHunt.ro nu plateste momentan pentru articolele scrise de contributorii sai. Asta nu inseamna insa ca beneficiile pe care le vei primi ca membru al echipei noastre nu vor fi tocmai cele care te te vor bucura in mod deosebit. KoolHunt.ro isi recompenseaza contributorii pe masura pasiunilor lor, oferindu-le bilete la film, vouchere, carti, DVD-uri, invitatii la evenimente, lansari, invitatii la restaurant si multe altele.  Si asta, bineinteles pe langa beneficiul de a face parte dintr-o echipa creativa de succes, cu renume in materie de jurnalism si coolhunting, cu un numar impresionant si constant de cititori si cu entuziasm si planuri marete de viitor.


Gurmandul KoolHunt.ro. Sau mai oficial numit – Food Critic

Dragostea trece prin stomac, dragostea de mancare trece sub furcile caudine!

Mancatul e undeva la baza piramidei, langa somn si alte nevoi fundamentale. Dar astazi alegerile sunt nelimitate in materie de ce si unde mancam – intr-atat am evoluat de cand ne multumeam cu roadele livezii, ca mai nou avem nevoie de ghizi si trend-setteri care sa ne duca de manuta la masa. Fara voi, cei care cunoasteti reteaua de restaurante ca-n palma si stiti mancarurile exotice ca pe apa (ha!), noi restul am fi pierduti.

Voi, adica gurmetii. Stiti ce-i pe val, stiti din ce restaurant etnic veti iesi cu gura-n flacari? Va dati cu parerea, si nimeriti, cand vine vorba sa-l scoateti in oras pe sarbatoritul vegetarian? Poate v-ar surade sa si scrieti despre experientele voastre prin bucatariile Capitalei…

Un critic culinar sadea nu se complace intr-o rutina, ci, pionier aventuros, incearca mereu noi preparate, de la sushi la melci, la picioruse de broasca! Un critic culinar KoolHunt.ro se mai uita si in jur, cantareste ambianta si noteaza localul, personalul, servirea dar mai ales mancarea si aspectul ei. Daca te consideri nu doar un mancacios, ci si un fan inrait al bucatelor alese (de tine), noi ne lasam pe mana ta. Scrie-ne ce sa gustam si ce sa evitam.

Aplica pe adresa contact [at] raluk [dot] ro

Atentie! KoolHunt.ro nu plateste momentan pentru articolele scrise de contributorii sai. Asta nu inseamna insa ca beneficiile pe care le vei primi ca membru al echipei noastre nu vor fi tocmai cele care te te vor bucura in mod deosebit. KoolHunt.ro isi recompenseaza contributorii pe masura pasiunilor lor, oferindu-le bilete la film, vouchere, carti, DVD-uri, invitatii la evenimente, lansari, invitatii la restaurant si multe altele.  Si asta, bineinteles pe langa beneficiul de a face parte dintr-o echipa creativa de succes, cu renume in materie de jurnalism si coolhunting, cu un numar impresionant si constant de cititori si cu entuziasm si planuri marete de viitor.

Comentariile au fost inchise pentru acest articol.